Eşit, özgür ve laik bir yaşam sunmak için emek harcayan cansiperane şekilde ülkemize göz koyan, haince halkımıza zulüm eden düşmanları yurttan atan ve bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve O’ na inanları bir kez daha sevgiyle hürmetle anmadan edemiyorum.

Dostlar, yaşadığımız bu günlerde neler olacağının hesabını yüzyıllar önce bizlere tek tek anlatan bu büyük komutan, ülke sınırlarını çizerken bile ne kadar hassas davrandığını ve yapılan antlaşmaların içeriğine bakıldığında izlenen yolun doğruluğunu ve hatasızlığının bugün bile farkına varamıyoruz.
Bizler yıllarca aynı topraklarda yaşayan ve bu topraklara aşık bir milletiz. Zamanı geldiğinde gözümüzü kırpmadan varımızı yoğumuzu canımızı feda etmekte de asla çekinmeyiz.

Bizim için asıl olan vatandır.

Bu güzel vatanda yaşamak bizlere Allah’ın bir lütfudur. Her şehri bir güzel her tarafı cennet misali mis gibi kokan bu topraklar bizimdir.

Bu ülkede yaşayan ve bu ülke için her şeyini feda etmeye hazır olan insanların hepsi bizim kardeşimiz akrabamız, gönüldaşımız, yol arkadaşlarımız düşünceler ve farklılıklarımız vatan gölünde kaybolur ve tek bir vücut oluruz, asla bu uğurda koşmaktan ve çaba harcamaktan vazgeçmeyiz.

Bu ülkeyi kuran ve kurtaran bu değerli komutanın bizlere daha müreffeh bir dünya için önerdiği Cumhuriyet yaşanılacak en güzel yönetim biçimdir.

Eğer bizler Cumhuriyet kıymetini bilir ve bizleri yönetecek insanların en iyilerini seçerek Büyük Millet meclisine gönderirsek, aynı zamanda takipçisi olursak daha güzel günler bizlerin olacaktır.

Unutmayalım cumhuriyet ülkemin kadınına gencine, yaşlısına, emekçisine, geleceğe ve çağdaş bir medeniyete kucak açan en doğru seçimdir.

Bizlerin Cumhuriyetin değerlerine ve onun bizlerden sonraki nesillere bırakacağı çağdaş Laik ve insanca yaşam güzel şeyler bırakması yine bizlerin gayretlerine bağlıdır.
Son zamanlarda toplumda oluşan ikilemler ve farklı düşünceler asla bizleri bu yoldan döndürmemelidir. Bizden sonraki nesile bırakacağımız mal mülk Servet değil insanca ve dimdik yaşayabileceği bir ülke olmalıdır.

Tarihte Türk milleti her zaman adaletli, dost canlısı ve insaniyete en çok değer millettir.
Unutmayalım ki Arap dediğimiz ve din kardeşi olarak gördüğümüz insanların çoğu benliklerini kaybetmiş büyük emperyalist düşüncenin kölesi olmuş durumdadır.

Kazananlar Emperyalistçe düşünüp bizleri birbirimize kırdıranlar değil el ele ve kol kola dostça ve dimdik ayakta dura bizler yani Türkiye’m olmalıdır.
Kalın Sağlıcakla

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here