VATAN Partisi Beykoz İlçe Başkanlığınca, Kavacık’ta OPET İstasyon yanında bulunan yeşil alanın etrafını çevreleyen bir dizi adı Leylandi Çalı olarak adlandırılan küçük ağaçların “onlarca ağaç Beykoz Belediyesi tarafından Cuma namazı saatinde kesilmiştir.”  Diyerek, 24 Ağustos Cuma günü konu hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklaması bahsi geçen yeşil alan önünde gerçekleşirken, İlçe Başkanı Hakan Ekiz’i Kavacık Mahalle Muhtarı Yasemin Şahin, partililer ve bazı vatandaşlar eşlik etti.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda VATAN Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz basın açıklamasını okudu.

Hakan EKİZ (VATAN Partisi Beykoz İlçe Başkanı)

Değerli Beykoz halkı, basın mensuplarımız ve üyelerimiz, 23 Ağustos Cuma günü,  Kavacık Opet Benzin istasyonu yanındaki yeşil alanı çevreleyen onlarca ağaç, halkın Cuma namazında olduğu saatlerde, önceden planlandığı çok açık bir şekilde, aynı anda birden fazla belediye görevlisi tarafından, halk Cuma namazından çıkmadan önce süratle kesilmiştir. Yaşanan bu durum, ağaç ve doğa düşmanlığının yeni ve acımasız bir örneğidir. Seçim öncesinde halkla beraber yönetim ve şeffaf belediyecilik sözleri veren Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN bu uygulamasıyla halkı ve düşüncelerini istismar ederek, buralarda hak ve söz sahibi olan Kavacık halkını yok saymış, halkın siyaset kurumuna olan güvensizliğini bir kez daha haklı çıkartartarak seçim öncesi vermiş olduğu söz ve vaadleri boşa çıkartmıştır. Buraya olay sonrasında park alanı yapmak iddia ve bahanesiyle alelacele birkaç bank yerleştirilmiş ve hızlı bir düzenleme çalışması yapılmıştır. Murat AYDIN’dan kamu ve Kavacık halkı adına öğrenmek istediğimiz şunlardır;

*Amaç buraya park yapmak ise o ağaçlar neden kesilmiştir?

*Başka ve açıklamadığınız bir amacınız var ise bu nedir?

*Bu ağaç kesimlerinden önce neden halka ve hatta Kavacık muhtarına haber verilmemiştir?

*Bu kesimlerin halk Cuma namazındayken alelacele kesilmesinin sebebi nedir, Murat AYDIN halkın tepkisinden mi çekinmiştir?

*Kesilen ağaçlar, gelen belediye kamyon ve pikaplarına neden gece saat 23.00’den sonra yüklenmiştir?

*YOKSA YAPTIĞINIZ İŞ HUKUKSUZ, KANUNSUZ VE HAKSIZ MIDIR?

Sorumlu siyaset gereği, yukarıdaki soruları bizzat kendisine sormak üzere telefonla aradığımda cevap ve geri dönüş olmaması üzerine mesaj atarak beni araması ricama da geri dönmemiş olmasından dolayı burada sizlerin huzurunda soruyorum. Olaylara Ülke ve Halk menfaatleri penceresinden bakan, az ve öz konuşan, yanlışlara, kanunsuzluklara ve haksızlıklara sonuna kadar direnç ve tepki gösterme azim ve kararlılığında olan Vatan Partisi’nin İlçe Başkanı sıfatı ile Beykoz ve Türk halkı adına soruyor ve kendisinden bu sorulara mantıklı ve kabul edilebilir cevaplar istiyoruz. Bu ve bunun gibi yanlış haksız ve mantıksız uygulamaların bundan böyle de takipçisi olacağımızı tüm halkımıza buradan ilan ediyorum.

Ayrıca Kent Konseyinin Resmi Gazetede yayınlanmış olan görev tanımları, tıpkı benim yapmış olduğum gibi halkın ihtiyaç, talep ve isteklerini, doğayı korumak ve gözetmek olduğunu belirtir, kendilerini kanunlarla belirlenmiş olan görevlerini yapmaya davet ediyorum. Eğer siyasi kaygı ve bağlılıklarından dolayı bu görevleri yapmakta zorluk çekiyorlarsa, görevi daha doğru ve hakkaniyetli şekilde yapacak olan siyasallaşmamış ve halk tarafından kabul ve saygı gören kişilere devretmek üzere yapmadıkları veya yapamadıkları görevlerinden istifa etmeye davet ediyorum.

Saygılarımla,

Hakan EKİZ / Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı

Aşağıda bulunan fotoğraflar, VATAN Partisi İlçe Başkanlığı’nca gazetemize olay günü çekilmiş ve gönderilmiştir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here