Beykoz’da yaz tatilini renklendiren “Yaz Şenliği” (15-21 Haziran) çocuk ve ailelere yönelik eğlenceli etkinlikler, tiyatro oyunları, yarışmalar ve konserlerle sürüyor.

Beykoz Belediyesi tarafından Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen şenlik her akşam bir birinden renkli etkinlikleriyle çocuk ve ailelerin neşe dolu anlarına şahitlik ediyor.

Köpük Şov’a Büyük İlgi

Masal saati ve yarışmalarla başlayan şenliğin 4. gününde Köpük Şov alandakilerden büyük ilgi gördü. Şovu heyecanla izleyen çocuklar alana yayılan köpükleri kapmak için birbiriyle yarıştı.

TRT Çocuk Tiyatrosu Hapşuu Oyunu’nun sevimli ve akılı karakterleri Hapşuu, Meli, Vız ve Takatuka izleyenlere keyifli bir macera sundu. Maskot Bando Takımı ise sevimli hayvanlarla şarkılar çaldı.

Alanda kurulan şişme oyun grupları kaydırak ve kuleler çocuklarla doldu taştı. Beykoz Belediyesi gösterileri izlemeye gelen çocuklara Osmanlı Macunu, pamuk şeker ve mısır ikram etti.

Mavi Göç’le Karadeniz Türküleri

Çocuklara yönelik eğlenceli etkinliklerin ardından Karadeniz Müziği’nin genç yeteneklerinden oluşan Mavi Göç Grubu’nun konseri yer aldı. Beykozlular Solist Faik Pala’nın hareketli türkülerine konser boyunca coşkuyla eşlik etti.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda şenliğe katılan ve ilçe sakinleriyle kucaklaşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bu mekanda vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirdiğini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Aileleriyle şenliğimize renk katan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor, genç arkadaşlarımızın türküler söylediği Mavi Göç Grubu’nu başarılı performansları dolayısıyla kutluyorum.” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin Yaz Şenliği 21 Haziran Cuma akşamına kadar devam edecek.

PROGRAM:
19 Haziran 2019 Çarşamba
18:00 Oyun, Aktivite ve İkramlar
18:30 Masal Saati
19:00 Sahne Etkinlikleri ve Yarışmalar
20:00 Maysa ve Bulut

20 Haziran 2019 Perşembe
18:00 Oyun, Aktivite ve İkramlar
18:30 Masal Saati
19:00 Sahne Etkinlikleri ve Yarışmalar
20:00 Kardeşim Ozi
21:00 Halk Oyunları

21 Haziran 2019 Cuma
18:00-Oyun, Aktivite ve İkramlar
18:30 Masal Saati
19:00 Sahne Etkinlikleri ve Yarışmalar
20:00 Ege İle Gaga
21:00 Halk Oyunları
21:10 Retrobüs Konseri

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here