İnşaatlar Kaçak, Elektrik, Su, Doğalgaz Yasal!..

YENİMAHALLE’DE KAÇAK YAPILARA YIKIM

Beykoz’da son zamanlarda kaçak yapılara yıkım yapılarak, bundan sonra kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceği mesajı veriliyor. 18 Eylül Çarşamba sabahı (dün) Yenimahalleliler zabıta ve polis ordusuyla karşı karşıya geldiler. Yenimahalle’de kaçak olduğu tespit edilen birkaç ev, polis ve zabıta eşliğinde tüm direnmelere rağmen dozerlerle yıkıldı.

Yıkımları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kaçak yapılarla mücadele çalışmaları hız kazanırken Beykoz’da “İmar Barışı”nın bir fırsatçılığa dönüştüğü, orman ve hazine arazileri üzerine yapılan tüm kaçak binaların yıkılması çalışması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatıldı.

İstanbul Genelinde 315 Yapıya Yıkım Kararı Uygulandı!

Beykozlu Tedirgin

Sabahın erken saatlerinde başlayan yıkım çalışmaları, Beykozlular tarafından endişeyle izleniyor. Bu evlerin yapılırken neden göz yumulduğu sorusu Beykozluların ortak sorusu.

Yapılar Kaçak

Elektrik, Su, Doğalgaz Yasal!

Sabahın erken saatlerinde alelacele yapılan yıkım çalışmalarına yönelik Beykozlu şu soruyu soruyor. “Bu inşaatlar madem kaçak,  devlet ve belediye neden elektrik, su ve doğalgaz bağlıyor? Bu evlerden neden vergi alınıyor?”

 

Yıkımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Valilik Tarafından Yapılıyor

Yıkımların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Valilik kontrolünde gerçekleştirildiği belirtildi.

Yücel ÇELİKBİLEK’ in Yaptırdığı iddia edilen 9 Katlı Evi de Yıkılacak mı?

AK Parti’den Mart 2009-Mart 2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmış olan Yücel Çelikbilek’in, son bir yıldır tartışılan Soğuksu’ya yaptırdığı iddia edilen 9 katlı bina da tartışma konusu oldu.

Şimdi Beykozlu vatandaş soruyor, “Yücel Çelikbilek’in kısa bir süre önce yaptırdığı iddia edilen Soğuksu’da ki 9 katlı binada yıkılacak mı?” Diye. Soğuksu’da kısa bir sürede, sanki adeta Çelikbilek için çıkarıldığı ve bir süre sonra da kaldırıldığı iddia edilen imar düzenlemesi ile diktiği 9 katlı binasının da yıkılması gerektiğini söyleyen Beykozlu endişeli.

Yapı kayıt belgesinin 31 Mart 2017 tarihine kadar alınması gerektiği, ancak bu tarihten sonra yapılan tüm işlemlerin kaçak statüye girdiği belirtilen uygulamalarda, Beykoz’da birçok yapının yıkılacağı belirtiliyor. İstanbul’da Beykoz’un dışında 13 ilçede daha yıkımların gerçekleştirildiği bildirildi.

Kaçak Yapılaşma ÇELİKBİLEK Yönetimi Döneminde Gerçekleşti.

Bu binaların yapımlarının önceki belediye başkanı Yücel Çelikbilek döneminde gerçekleştiği, belirtiliyor.

Murat AYDIN

“Kaçak Yapılaşmaya Son” demişti.

Beykoz’un Belediye Başkanı Murat Aydın, geçen ay yaptığı basın toplantısında, Beykoz’da Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini, bu yapıların kendi dönemleri içinde yapılmadığını, daha önce yapılan kaçak binaların da yasal süreçlerinin devam ettiğini açıklamıştı. Gazetemiz bu açıklamayı geçen ay ki sayısında “Kaçak Yapılaşmaya Son” manşeti ile okuyucuları ile paylaşmıştı.

CHP Nerede?

Yaşanan bu gelişmelere rağmen Beykoz CHP ilçe başkanı Aydın Düzgün’ün yeterince muhalefet yapmadı öne sürülüyor. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün sadece yıkım alanlarına gitmesinin yeterli olmadığı, artık İBB’yi kazandıklarını, daha etkin muhalefet yapmaları gerektiğini Beykozlu vurguluyor.

CHP Meclis Üyeleri

Sadece Facebook’tan Paylaşıyor!

CHP’nin çiçeği burnunda yeni meclis üyelerinden bazıları, muhalefet etmeyi sadece sosyal medya paylaşımları ile yeterli gördükleri ancak yanıldıkları, olay yerine giderek daha etkili muhalefet yapmaları gerektiğini birçok Beykozlu söylüyor.

Özgün Haber’de yayımlanan, Geçtiğimiz ay gazetemizde manşet olarak yer alan haber’in detayları aşağıda bulunan linkte yer almaktadır.

Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN: “Beykoz’da Kaçak İnşaatlara Geçit Yok.”

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here