Ahmet Mithat Efendi İlköğretim Okulu, 1/A Sınıf Öğretmeni Bayram Hoca (YILDIZ)’nın öğrencilerinin yılsonu müsameresi izleyenlerden tam not aldı. Bayram YILDIZ’ın 2016-2017 yılı Eğitim-Öğretim yılı içerisindeki etkinliklerinin yer aldığı gösteride öğrenciler tüm hünerlerini sergilediler.

1/A sınıfı öğrencilerinin sahnelediği müsamereye; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Okul Müdürü Zekeriya Atayan, Müdür Yardımcısı Barış Karaca, öğretmenler ve veliler katıldı.

Program 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Barkovizyon gösterisi ile devam etti.

Tuna-Yağmur-Bade-Mehmet isimli öğrenciler “Okuma Bayramı”nda sunum yapan isimler olurken, heyecanlı ama kendilerinden bir o kadar da emin olan 1/A sınıfı öğrencileri sahnedeki yerlerini aldılar.

Minik öğrenciler ilk olarak “Ben Artık Okuyorum”, ardından “Öğretmenim” şiirini okudular. Daha sonra koro halinde “Anlat Bana Öğretmenim” şiirini seslendiren öğrenciler oratoryonun ardından “Pet Şov” ritm gösterisini gerçekleştirdiler. Programda “Annem” şiirini de seslendiren minikler finali “Türkiye’m Halk Dansları Gösterisi” ile taçlandırdılar.

Bayram YILDIZ (Öğretmen)

Okuma Bayramında Bayram Yıldız söz alarak öncelikle öğrencilerini tebrik ettikten sonra, tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra sözü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan’a bıraktı.

Necla ÇAĞLAYAN (İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü):

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan öncelikle tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında öğrencileri tebrik ederek ve bu güzel günün gerçekleşmesinde emeği geçen Bayram Yıldız’a, öğretmenlere ve velilere teşekkür ederken, öğrencilerin başarıların devamını temenni ederek, tüm öğrencileri tebrik etti.

Çağlayan konuşmasına şöyle devam etti: “Bayram öğretmenimiz çocuklarımıza, Atatürk sevgisini, vatan sevgisini, Millet sevgisini, Bayrak sevgisini ve tabiat, insan sevgisi vermiş. Sizi kutluyorum. Bu çocuklarımız bugün burada böyle güzel şeyler yapıyorsa, yarın kim bilir karşımıza başımıza en güzel şekilde geleceklerdir, inanıyorum. Okulumuz çok güzel, hayırlı uğurlu olsun. En iyi şekilde öğrenciler, bilim adamları yetiştirsin inşallah. Hepinizin yolu açık olsun. Bayram öğretmenimizi tekrar kutluyorum.”

Daha sonra Okul Müdürü Zekeriya Atayan’a çiçeği takdim edildi. daha sonra Atayan’a söz verildi.

Zekeriya ATAYAN (Ahmet Mithat Efendi İlköğretim Okul Müdürü):

Okul Müdürü Zekeriya Atayan, öncelikle Bayram Yıldız’ı tebrik etti. Daha sonra çocukların her birinin başarısını takdir eden Atayan, Bayram öğretmene ve velilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra öğrencilere Okuma Bayramı anısına sertifikaları ve madalyaları verildi.

Bayram Hocaya Sevgi Seli

Daha sonra Bayram hocaya çiçek takdim edildi. Ayrıca tüm öğrencilerin Bayram hoca ile fotoğraf çektirmek için sıraya girmeleri hatta bir ara aynı anda sarılmaları öğretmeni oldukça mutlu ettiği gözlerinden okunuyordu. Ne mutlu ki Bayram Hoca ektiği tohumların meyvelerini fazlasıyla topluyor.

Fotoğraflar: Kerem KARAHACIOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here