Beykoz CHP’de ilçe başkanlığı için yarış kıyasıya devam ediyor. Beykoz’da CHP’ye gönül vermiş olan insanlar 24 Aralık Pazar günü ya yeniden mevcut ilçe başkanı Mahir TAŞTAN’ı seçecekler ya da halen CHP’nin İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi olan Aydın DÜZGÜN’ü seçecekler.

ÇELİKBİLEK’in Meclis Oturumunda Aydın DÜZGÜN’e Destek Mesajları…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’in aralık ayı olağan meclis toplantısında CHP’li Aydın DÜZGÜN’e “Aydın kongreniz ne zaman?” sorusuna Aydın DÜZGÜN’ün “24 aralıkta sayın başkan” demesinin ardından yine başkan ÇELİKBİLEK, “başkan olduktan sonra meclis üyeliğinden istifa edeceksin değil mi?..” söylemi üzerine CHP’li meclis üyesi Gülay DEMİREL’in Yücel ÇELİKBİLEK’e “sayın başkan Aydın Bey’in kazanacağını
nereden biliyorsunuz” sorusuna karşılık ÇELİKBİLEK’in “bizim desteklediğimiz aday kazanır” manasında yaptığı açıklama Beykoz’da yankılandı.

Bu olay üzerine Beykozlu CHP’liler kendilerine “acaba Aydın DÜZGÜN’ü Yücel ÇELİKBİLEK niye destekliyor?..” sorusunu sormaya başladılar.

2014 belediye seçimlerinde hatırlayacak olursak, CHP Beykoz Belediye başkan aday adaylarından Alaattin KÖSELER ve Hızır YILMAZ arasında değerlendirme yapan AKP ve Yücel ÇELİKBİLEK, Beykoz’da CHP’nin Beykoz Belediye Başkan adayının Alaattin KÖSELER olmasını istememiş, Hızır YILMAZ ile rahat kazanacakları kulislerde konuşulmuştu. Gerçekten de istedikleri olmuş, KÖSELER aday yapılmayıp ön seçimden galip çıkan Hızır YILMAZ aday yapılmış ve CHP 2014 yerel seçimlerini kaybetmişti.

Şimdi Beykozlu CHP’liler kendilerine aynı soruyu sormaya başladılar. Çünkü eğer Aydın DÜZGÜN ilçe başkanı olursa sadece ilçe başkanlığı ile yetinmeyip, Beykoz Belediye Başkan adaylığı için de çalışacağını hemen hemen tüm CHP’liler biliyor. Aynı 2014 seçimlerinde olduğu gibi 2019 yerel seçimlerinde ÇELİKBİLEK ve AKP Aydın DÜZGÜN’ü boşuna desteklemiyor çünkü Aydın DÜZGÜN ile CHP’nin Beykoz’da Belediye başkanlığını alamayacağı görüşü mü hakim acaba diyorlar…

Tüm bu soruların ilk yanıtlarını 24 aralık pazar günü göreceğiz. Acaba Aydın DÜZGÜN kazanacak mı?..Yoksa mevcut başkan Mahir TAŞTAN yeniden güven tazeleyecek mi?..
Bazı CHP’liler şöyle diyor. “Eğer Aydın DÜZGÜN kaybederse normal çünkü daha önce de kaybetmişti zaten, ancak Mahir TAŞTAN kaybederse sürpriz olur, çünkü daha önce kaybetmemişti…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here